18.01.2013

Światełko do serca

Mknę po zmrożonych
stalowych strunach,
dźwięczących
'tuk tuk, tuk tuk'...

Im dalej i szybciej mijają
te wszystkie chwile,
tym bliżej i mocniej
czuję podobne
'tuk tuk, tuk tuk'
w innym, zgoła nie-mroźnym,
lecz gorącym sercu...

Ono dopiero się uczy,
dopiero poznaje,
jak nadawać rytm i sens
kolejnym uderzeniom...

I chyba nic więcej
nie trzeba teraz mówić,
skoro żadne słowa
nie oddadzą
w pełni tego,
co czuję...

Oby nasze zmienne
[już stałe] 'xy'
wzajemnie się [z]definiowały
w tym samym układzie
dwóch sprzężonych równań,

Oby wszystkie niewiadome
rozwiał [wspólny] czas
[i przestrzeń,
gdziekolwiek zlokalizujemy
współrzędne]...


The National, Bloodbuzz Ohio z albumu High Violet, 2010

11 komentarzy:

 1. Pięknie napisałeś:) czasami żadne słowa nie są w stanie oddać tego co czujemy... Każdym z nas targają jakieś uczucia, czasami nie potrafimy ich dobrze zdefiniować ani sobie z nimi poradzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przychodzą mi do głowy i serca różne słowa, którymi innym przychodzi posługiwać się tak łatwo, których i ja nie nauczony jestem używać... Nie chcę ich zdewaluować, zbyt szybko zużyć... Niech moje czyny [a nie słowa] przeze mnie [przez nas] przemawiają... Tak więc to nie jest tak, że nie potrafię Czegoś/Kogoś zdefiniować czy sobie poradzić... wręcz odwrotnie ^_^ Po prostu, za prostymi słowami, jakie wypowiadają sobie intymnie ludzie, kryją się tak wielkie rzeczy, że takie słowa zdają się nie wyczerpywać tego, co brzęczy w tętnicach przepełnionych krwią... Czy potrzeba jeszcze więcej słów, by opisać to, co czuję? :) Poezja zaniesie muzykę bez słów... PS. Dziękuję za komentarz i zapraszam częściej :)

   Usuń
 2. Więcej słów nie trzeba:) wiem jak to jest kiedy brakuje słów by wyrazić to co czuję. a czasami poprostu nie trzeba mówić nic :)

  Jestem tutaj dość często.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać, balansuję pomiędzy niedosytem a nadmiarem słów. Różnych, dodajmy. Bo co innego wzbudzać i pielęgnować w Kimś i sobie coraz mocniejsze uczucia, a co innego budować emocje i świadomie wykorzystywać ich wpływ na innych Ludzi. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Cześć Mateusz
  Pięknie opisana miłość:) choć dopiero się buduje. Feniks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umacniam ściany, by budynek na dłużej posłużył, może zdążymy się w nim wspólnie zestarzeć. Wstawiam okna, by nimi światło nadziei i sens istnienia wpuszczać pośród innych budynków i ich mieszkańców, które i którzy duszą i cieniują pobliże... Ech... :)

   Usuń
  2. Bardzo Ci dziękuję za taką odpowiedź aż mi łzy (mnie staremu koniowi) poleciały. Ty wiesz dlaczego. Feniks

   Usuń
 4. "Emocje są jak dzikie konie", trudno je powstrzymać, o ile w ogóle można. Często słowa są powodem silnych emocji. Możesz nie wiem jak pięknie ubrać myśli w słowa i tak nie oddasz tego co w duszy może grać.
  To nie zarzut, to poddanie w wątpliwość.
  Pozdrawiam:)

  R..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczucie, emocje, słowa i gesty to niemal odrębnie równoległe języki, którymi można się porozumiewać, które wzajemnie na siebie oddziałują... Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Obserwuję ten blog właściwie od tej chwili , widzę ,że Tajemnica Brokeback Mountain wywarł takie samo wrażenie na ciebie , jak i na mnie . Zamieszczaj częściej posty ,z przyjemnością będę je czytać.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam i zapraszam :) a treści jak widać... różne :)

   Usuń