06.06.2013

Milczenie jest złotem

Choćbym czasem smutniał, im bardziej Jego mi brakuje. Choćbyśmy nie zawsze i wszędzie byli tacy prości, jak wyobrażenia. Choćby nie wszyscy mogli i chcieli Nas zrozumieć.

Nieopisana jest radość dwóch połówek, które odnalazły siebie w dalszym życiu. Nieustająca jest wdzięczność za zesłanie pacemakera i anioła dla mojej skromnej duszy, skomplikowanego umysłu i niedoskonałego ciała. Przenikliwa jest modlitwa, by Pan wskazywał i uczył Nas ścieżek, którymi dalej będziemy mogli bezpiecznie i szczęśliwie kroczyć razem.

Ostatni czas niesie wiele wydarzeń pośród miejsc i ludzi, nowych i starych, wśród których chcemy być My. Czas zjednoczenia i czas rozłąki, ten w realu i ten w wirtualu, wzmagają miłość. Nieskończenie jest i chcę, by był, moją lepszą częścią i połówką (Połówkiem), a ja jestem i pragnę być Jego.


Marc Scibilia, Something Good In This World, 2011ARTEMIEV, Кругами, przed 2010


Arms and Sleepers, I am a strange loop z albumu Black Paris 86, 2007FISMOLL, Le'ts Play Birds z albumu At Glade, 2013

7 komentarzy:

 1. :) w tych kilku slowach zawarte jeat wszystko;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy człowiek przedstawia sobą pewną całość- duszę zamkniętą w ciele. Dlatego utożsamianie się z połówką , a w dodatku wymaganie od losu znalezienie drugiej połówki jest zadaniem z rodzaju kwadratury koła. Twój problem wynika z braku czegoś, czego Ci brakuje.
  Na pewno pragniesz miłości - tej Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tę w sobie noszę, bo mam dla Kogo, dziękuję. Mówiąc o "połówce" nie wchodziłem na zagadnienia teologiczne ani naukowe, to nie jest dosłowne, ani nie było przedmiotem żądań od losu. Problemu więc nie ma.

   Usuń
 3. Rozumiem Twoje pragnienie- niezależnie, jak je określimy.
  Warto czas oczekiwania na jego zaspokojenie, wypełnić refleksją nad sobą. Może warto zstąpić w głąb swojego jestestwa by dokładniej poznać istotę tego pragnienia. Choć ludzie nazywają je miłością to jej struktura bywa różnorodna, jak kwiaty, którymi obdarowujemy tych, których kochamy.

  OdpowiedzUsuń